Ekologijos Patarimai: Taisyklės ir Idėjos

Nepriklausomai nuo to, kodėl nusprendėte gyventi ekologiškai, kiekvienas žingsnis, kurį žengiate ekologiško gyvenimo link, padės pasauliui.

Jei tik pradedate ir norite tvaraus, ekologiško gyvenimo, čia yra keletas idėjų, kurios padės jums pradėti.

Ekologijos patarimai

Ekologiškas Gyvenimas ir Žingsniai Jo Link

Jei nenaudojate – išjunkite. Energijos taupymas yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte anglies sunaudojimą. Palikus elektros prietaisus budėjimo režime, be reikalo eikvojama energija – paspauskite išjungimo jungiklį ir pamatysite didelius skirtumus savo elektros sąskaitoje.

Investuokite į ekologiškas technologijas. Jei jums reikia įsigyti naujų prietaisų jūsų virtuvei, miegamajam ar svetainei, patikrinkite jų energijos vartojimo efektyvumo vertinimą, kad įsitikintumėte, jog jie yra kuo ekologiškesni. Tokiu būdu sunaudosite daug mažiau energijos per prietaiso veikimo laiką ir sumažinsite energijos sunaudojimą.

Nebijokite atsinaujinančių energijos šaltinių. Atsinaujinančios elektros pasirinkimas yra puikus ekologiškas žingsnis bet kokiam būstui – ir tai yra vienas didžiausių žingsnių, kuriuos galite padaryti, norint įveikti klimato krizę. Saulės baterijos yra vienas iš populiariausių būdų, kaip ne tik sumažinti elektros sąskaitos skaičiukus, bet ir padėti klimatui ir jo kaitai.

Vartokite kiek galite mažiau mėsos. Valgomos mėsos kiekio sumažinimas gali turėti didžiulį poveikį. Raudonos mėsos sumažinimas ir augalinės dietos pasirinkimas – net jei tai daroma tik dvi ar tris dienas per savaitę – gali turėti reikšmingos įtakos mažinant anglies sunaudojimą.

Nešvaistykite maisto. Ar žinojote, kad Jungtinėje Karalystėje kasmet iššvaistoma 9,5 milijono tonų maisto? Tai ne tik didžiulis maisto ir pinigų švaistymas, bet ir papildomas sąvartynuose susidarančio anglies monoksido kiekis.

Rūšiuokite. Rūšiuoti galima beveik viską – nuo baterijų iki popieriaus iki automobilių. Prieš išmesdami, skirkite minutę ir sužinokite, ar galėtumėte išmetamą dalyką rūšiuoti?

Pasistenkite nenaudoti plastiko. Visai nenuostabu, jog šiomis dienomis, plastikas – mūsų visų didžiulė problema. Jo galima rasti visur. Liūdniausia tai, kad jo randama net ir vandenynuose, laukuose – natūralioje gamtoje. Stenkitės sumažinti jo vartojimą, jog išsaugoti natūralią gamtą. Plastikinius maišelius pakeiskite medžiaginiais, stenkitės nepirkti plastikinės taros.

Naudokite LED lemputes. LED lemputės ne tik tarnauja ilgiau nei įprastos lemputės, bet ir daug efektyvesnės. Tai reiškia, kad sunaudosite mažiau energijos ir rečiau teks jas keisti. Be to, jos yra įvairaus ryškumo ir dizaino, todėl jūs tikrai jas galite lengvai pritaikyti pagal savo poreikius arba pagal kambarį.

Jei įmanoma pataisyti – neišmeskite. Jei sugedo jūsų prietaisas, suplyšo rūbas ir tai įmanoma pataisyti, šis būdas yra ekologiškesnis nei tiesiog tai išmesti, nors pastarasis kartais gali atrodyti lengviau. Šiomis dienomis, internetas suteikia mums prieigą prie informacijos, kurios reikia norint sutvarkyti praktiškai bet ką, o jei vis tiek negalite to išspręsti, kodėl gi nepabandžius paversti to kažkuo kitu?

Naudokite ekologiškas valymo priemones. Daugelyje valymo priemonių yra daug kenksmingų cheminių medžiagų, kurios nėra draugiškos aplinkai. Tiesą sakant, pakartotinis šių valymo priemonių poveikis net gali turėti įtakos jūsų sveikatai ir aplinkai. Ekologiškuose valymo produktuose naudojamos natūralesnės ir ekologiškesnės valymo medžiagos, kurios yra daug mažiau kenksmingos.

Apsvarstykite savo transporto pasirinkimą. Jei galite keliauti pėsčiomis, dviračiu ar viešuoju transportu, tai ir darykite. Vairavimas, nebent važiuojate elektrine transporto priemone, nėra labai ekologiškas ir didina anglies monoksido kiekį ore. Kai tenka vairuoti, pasirūpinkite, kad išnaudotumėte visas transporto priemonių galimybes, sumažindami greitį, užtikrindami, kad padangos būtų tinkamai pripūstos ir variklis veiktų sklandžiai.

Tai tik keletas būdų, kaip galite ne tik sutaupyti pinigų, bet ir gyventi ekologiškiau. Tai yra svarbu tiek mūsų visų sveikatai, tiek pasaulio klimatui ir gamtai.