Interneto Įtaka Mūsų Aplinkai

Tikriausiai labai maža dalis žmonių šiais laikais nesinaudoja internetu. Vienu ar kitu būdu, mes dauguma turime prieigą prie socialinių tinklų, žiniatinklių naršymo savo išmaniuosiuose įrenginiuose.

Tačiau, ar žinojote, jog naršymas internete taip pat daro įtaką mūsų ekologijai? Tikriausiai ne dažnas žmogus žino apie šią taršą, juolab, kaip ją galėtų sumažinti.

Kaip Internetas Gali Teršti Mūsų Aplinką?

Sutikime, šis faktas gali būti naujas daugeliui iš mūsų. Atrodo, kaip nematomas dalykas gali teršti aplinką, tačiau, pats interneto naudojimas ir veikimas gali daryti neigiamą įtaką mūsų ekologinei aplinkai.

Pagalvokite, juk internetas veikia dėl duomenų bazių, serverių tinklų ir įvairių kabelių, kuriems reikia energijos veikti.

Didžiausias duomenų bazės centras yra Londone, Anglijoje, kuriame yra daugiau nei 300 duomenų bazių lokacijų (tiksliai 337).

Prancūzijoje ir užjūrio teritorijose dabar sumontuotos 58 944 relinės antenos. Taip pat, maždaug per vieną sekundę, Prancūzija pagamina apie 45,72 kg elektros ir elektronikos atliekų.

Skaitmeninė Veikla yra Atsakinga už 2% Planetos Išmetamo Anglies-Dioksido

Bendras interneto naršymas, elektroninių laiškų siuntimas, paieškos sistemų naudojimas ar duomenų saugojimas teršia aplinką ir yra atsakingas už 2% planetos išmetamo anglies-dioksido kiekio.

Internetas yra vis daugiau ir daugiau naudojamas mūsų kasdieniniuose gyvenimuose, taigi, šios naujos formos tarša tik didės. Planuojama, jog per kitus ketverius metus, skaitmeninė tarša gali sudaryti net iki 3–4 % išmetamo anglies dioksido kiekio.

Todėl tokie paprasti kasdieniai veiksmai kaip naršymas internete kelia grėsmę mūsų ekologinei aplinkai.

  • Atlikus paiešką „Google“ sistemoje, išmetama maždaug 5–7 gramų anglies dioksido.
  • El. laiško su 1 MB priedu siuntimas yra 19 gramų anglies dioksido.

Tai gali atrodyti nereikšminga, bet jei atsižvelgsime į el. laiškų srautą pasaulyje, situacija greitai gali pasikeisti. Per vieną valandą išsiunčiama daugiau nei dvylika milijardų el. laiškų, atitinkančių daugiau nei 4000 tonų naftos.

Viena iš pagrindinių skaitmeninės taršos formų vadinama „miegančia tarša“. Taip yra dėl el.laiškų ar kitų duomenų saugojimo. Visi pašto dėžutėje saugomi el.laiškai priverčia daugeliui serverių nepertraukiamai veikti duomenų centruose.

Duomenų centrai sunaudoja labai daug energijos ir juos reikia nuolat vėsinti. Galime teigti, kad duomenų saugykla prilygsta penkioms atominėms elektrinėms pasaulyje. Saugomų duomenų kiekis padvigubėja kas dvejus metus, o tai tik didina aplinkos taršą.

Visi žinome apie tipiškus mūsų pačių anglies-pėdsakus sukeliančius veiksnius – pavyzdžiui, kelionės lėktuvu, maistas, kurį pasirenkame valgyti, automobilio tipas (ir kiek juo naudojamasi vietoj viešojo transporto). Tačiau niekada nenustojame galvoti, kad kasdien peržiūrime, išsaugome ir keičiamės begaliniu duomenų srautu – nuotraukomis, vaizdo įrašais, el. laiškais, muzika, žinutėmis, dokumentais.

Kuo daugiau duomenų siunčiama ir saugoma, tuo daugiau sunaudojama elektros energijos. Nors individualiu lygmeniu tai yra santykinai maža, kai tai padauginama iš milijardų žmonių visame pasaulyje, kurie dabar yra prisijungę prie interneto, skaičiai greitai auga.

Svarbiausia yra būti atidiems ir žinoti naudojamų duomenų kiekį.

Reklamos agentūra Addad.lt su jumis dalinasi keliais būdais kaip asmeniškai galite sumažinti internetinę taršą mūsų aplinkai:

  • Ištrinkite el. laiškus, kurių jums nebereikės, kad jie nebūtų be reikalo saugomi duomenų bazėse.
  • Atsisakykite naujienlaiškių prenumeratos, kurių niekada neskaitote ar nesilankote.
  • Iš savo mobiliojo telefono ištrinkite nenaudojamas programas.
  • Ištrinkite perteklines nuotraukas iš iCloud ar kitų duomenų bazių.
  • Greitoms Google paieškoms naudokite telefoną, o ne kompiuterį – jis sunaudoja mažiau energijos.

Tai gali būti nedideli žingsniai, bet jie padarys didelį pokytį mažinant interneto taršai.